MENÜ

A Dream Team Színházat 21 éve, a Dream Team Színház Kulturális Egyesületet 10 éve alapítottuk meg. Kezdetben a többféle művészeti ág ötvözéséből kialakítható totális színházhoz közelítő előadások létrehozása volt a célunk. Munkánkban az évek múlásával egyre nagyobb szerepet kapott a tánc, a testtel való kifejezés. A tudatalatti, az álom, a lélek titokzatos világának és az emberben lakozó kettősségnek a fürkészése erőteljesen asszociatív, hangsúlyozottan a táncosok személyiségéből építkező, felismerhető stílus kialakulását eredményezte. Évente legalább egy bemutatót tartunk. Tevékenységünket az oktatás különböző területeire is kiterjesztettük.

 

A Dream Team Színház Kulturális Egyesület szakmai tevékenységei

 

1. Táncszínházi előadások létrehozása

 

1992 óta 20 előadást hoztunk létre. A Szkéné Színházban,az Egyetemi Színpadon, a Merlin Színházban, a Nemzeti Táncszínházban mutattuk be darabjainkat. Számos vidéki és külföldi meghívásnak teszünk eleget, rangos színházi fesztiválokon szerepelünk, öt nemzetközi színházi díjat hoztunk haza. A legutóbbi bemutatónkat 2009 novemberében tartottuk a Nemzeti Táncszínházban „Halhatatlanok” címmel. A megelőző évadban előadásokat tartottunk a SÍN Kulturális Központban, a Gödörben, a Budapest XII. kerület Hegyvidék Önkormányzata Művelődési Központban, Holdvilág Kamaraszínházban, a Budapesti Kamaraszínházban, a FRINGE fesztiválon, a Millenárisban , a Sziget Fesztiválon és a Bakelit Multi Art Centerben.

Színházi tevékenységünk bővült Iványi Árpád fiatal képzőművész nagy

közönségsikert aratott „Tortúra”c.előadásával.

 

2. Kulturális rendezvényeken való szereplések

 

Különböző kulturális rendezvényeken, lemezbemutató koncerteken, kiállításokon lépünk fel.  Legutóbb a Magyar Kultúra Napján megrendezett fesztiválon, az érdi Szepes Gyula Művelődési Központban szerepeltünk. A VAM design Centerben képzőművészeti kiállitás keretében és 2009 februárjában az AKKU-ban /Alternatív Közösségek Kulturális Stúdiója/, a Céklart művészeti csoport szervezésében kiállításon vettünk részt, melyre az idén is meghívást kaptunk.

 

3. Ifjúsági- és felnőttoktatás

 

Balázs Mari a mozgás szeretetét, a mozgás egészségmegőrző és stressz-oldó szerepét hangsúlyozza egyéb kurzusain: alakformáló torna, jóga stretching minden korosztálynak. 2008-ban júliusban Párizsban tartott oktatói kurzuson  NIA oktató lett. Órákat tart a Táncművészeti Főiskolán, az OCTOPONT Tánccentrumban, és a Budapest XII.kerület Hegyvidék Önkormányzata Művelődési Központban.

A Nia technique (Neuromuscular Integrative Action) egy holisztikus irányzat, amely segít elérni a fizikai, mentális, érzelmi és spirituális egészséget.

A Nia segít visszanyerni a mozgás örömét, gyakorlása révén ismét otthon érezzük magunkat a testünkben. A sokszor ismételt, könnyen végrehajtható mozdulatok jótékony energetikai hatásukkal harmonizálják a testet-lelket és segítik a szervezetben az életenergia áramlását.

 

4. Aikido oktatás

Tóth Imre 3. danos aikido instruktorként harcművészetet oktat. Ez a technika megtanít az energia megfelelő felhasználására, kifinomítja az érzékeket, fejleszti a kreativitást és a nem verbális kommunikációt. Az aikidoban nincsen verseny, éppen ezért a hangsúly a közösségépítésre, az egymás tiszteletére esik. Olyan szabadidőben végezhető foglalkozás, amely értékteremtő, fejleszti az önuralmat, fegyelmezettségre és gondolkodásra nevel. Korra, nemre és hovatartozásra való tekintet nélkül bárki művelheti. Előnye az, hogy a családok együtt is részt vehetnek az oktatáson.

A Józsefvárosi Diáksport Egyesülettel és az Óbudai Kulturális Központtal együttműködésben népszerűsítjük ezt a tevékenységet.

Tavasszal és ősszel minden évben megrendezésre kerül Salföldön egy-egy edzőtábor teljes családok részvételével, és évente több bemutatót tartunk az aikido népszerűsítéséért: a zsámbéki premontrei szakközépiskolában, valamint a nyílt sportnapokon, illetve Telkiben és Tökön a családi nap keretében, a budaörsi reptéren a Dimenzió biztosító szervezésében.

 

Asztali nézet